Demiryolu Taşımacılığı

Uluslararası demiryolu taşımacılığı,diğer lojistik şekillerine göre daha ekonomik ve güvenli olarak görülmektedir. Ağır ve büyük hacimli malların nakliyesi hususunda tercih edilen bir yöntemdir.

 

Güvenli tarafın değinmek gerekirse, insan faktörünün en asgari seviyede olduğu demiryolu taşımacılığında buna bağlı olarak hata riskinin en alt seviyelerde görülmesi mümkündür. Bir diğer avantajtan öte görebileceğimiz konu ise çevreci bir lojistik faaliyet koludur. Her zaman yeşil lojistikten ve dünyayı daha yaşanabilir bir yere getirmeyi amaçlayan Volantis Lojistik demiryolu taşımacılığına gereken önemi vermektedir.

 

Yükünüzün cinsine göre açık ve kapalı vagonlarla taşımacılık faaliyetine olanak sağlanmaktadır. Özellikle Orta Doğu(Ürdün,Lübnan,Birleşik Arap Emirliği vs) ile bir köprü vazifesi gören bu taşımacılık şekli her zaman Volantis Lojistik için önemli bir değere sahip olacaktır.

 

Demiryolu taşımacılığında tercih edilen araçların hız seçenekleri, taşıma hizmet şekline göre değişmektedir. Maden,işlenmiş hammade, katı yakıt(kömür) ,tarım ürünlerinin nakliyesinde en çok tercih edilen lojistik faaliyet koludur.

 

Demiryolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığının(ister yük ister ulaşım için)  kötü hava koşullarından etkilenmesi göz önüne alındığında sadece yukarda saydığımız yüklerin değil her türlü yükün nakliyesinde güzel bir alternatif seçenek olmuştur.

 

Demiryolu taşımacılığının her zaman önemini benimsemiş olan Volantis Lojistik’ten yükünüz için fiyat talep edebilir,bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Saygılarımızla